Únor 2008Top 10 best 06-07 NHL saves

28. února 2008 v 18:39 | Johnny Cage |  Videoklipy NHL ;)


NBA TV Top 10: February 26th

28. února 2008 v 18:29 | Johnny Cage |  The best of...

Adiemus - Adiemus

28. února 2008 v 18:21 | Johnny Cage |  Videoklipy

Safri Duo

26. února 2008 v 20:16 | Johnny Cage |  Videoklipy

Linkin Park - Numb

18. února 2008 v 15:41 | Johnny Cage |  Videoklipy

Alphaville - Forever Young

18. února 2008 v 15:35 | Johnny Cage |  Videoklipy

Rednex-Spirit of the Hawk

10. února 2008 v 20:58 | Johnny Cage |  Videoklipy

Crazy frog

10. února 2008 v 20:55 | Johnny Cage |  Videoklipy


Asterix a Olympijské hry

9. února 2008 v 19:42 | Johnny Cage |  Filmclub

Asterix a Olympijské hry

Jeden z největších klenotů evropského komiksu se vrací na plátna kin. Ve svém nejnovějším hraném dobrodružství budou Asterix a Obelix tradičně dráždit římské slabiny, tentokrát skrze Olympijské hry.
V pořadí již třetí hraný díl opět spojuje klasický komiks s parodiemi známějších filmů. Původně se počítalo s obsazením Jean-Claude Van Dammea do role jednoho z atletů, namísto něho si ale můžeme užít cameo výstupů Michaela Schumachera a Zinédine Zidane. A taky to bylo dost drahé, díky čemuž má nový hraný Asterix bohatou výpravou a sem tam nabízí opravdu zajímavé kamerové nálety. A Alain Delon si vyloženě vychutnává roli Césara, v které se nejen povedlo scenáristům naakumulovat ty nejlepší hlášky, ale v které současně Delon vtipně odkazuje na svou vlastní kariéru. Tím bychom měli za sebou to zajímavější (a lepší).
Nevím, kterou chytrou hlavu napadlo, že bude Frédéric Forestier vhodným kandidátem na pozici režiséra, ale nejspíš to byl někdo, komu přijde hodně vtipná komedie Blbec na krku (která vtipná rozhodně není) a kdo se vyžívá v neherectví Dolpha Lundgrena (neboť jeho filmem Top Secret kdysi Forestier režijně debutoval). Forestier je docela šikovný v kompozici scény. Umí si rozestavit postavičky na hrací ploše jak je třeba a když se řekne akce, dokáže scénu i pěkně rozpohybovat a nasnímat. To vše by ovšem mnohem lépe fungovalo v nějakém nekomediálním dílku, neboť v případě Olympijských her citelně chybí pevné uchopení herců. Benoît Poelvoorde v roli Bruta přehrává, až se mu kouří ze sandálů a nový představitel Asterixe Clovis Cornillac je tak prkenný, že vedle něj působí i Jessica Alba jako oscarová herečka (on ostatně už na fotkách působí dost nepoužitelně). A všichni ostatní tam jsou, jako by tam ani nebyli, aby se tak řeklo.
Zatímco v předchozím hraném dílu s podtitulem Mise Kleopatra bylo nejen jasné, že se tvůrci během natáčení dobře bavili, a současně tu atmosféru i snímek odrážel, Olympijské hry jsou na podobnou atmosféru skoupé. Humoru je sice stejné množství, ale ve většině případů to díky zmateným hercům prostě nefunguje. Jako by si nikdo nebyl jistý tím, jak moc si může dovolit tlačit na pilu a tak se herecký rejstřík potácí od matných výkonů k pološíleným. I jindy jistý Gérard Depardieu se ve filmu ztrácí. Jeden by skoro až zapochyboval, že podobně nevýrazná karikatura je dílem stejného herce, který předvádí tak soustředěné výkony v komediích Francise Vebera (Drž hubu, KOndoMEDIE).
Asterix a Olympijské hry je dalším důkazem toho, že ve Francii není nouze o peníze, ale o schopné vypravěče. Zatímco domácí scéna se pere s tím, že krom talentů se nedostává i finanční injekce, ve Francii schod peněžní mizérie překročili a stali se velkohubými kýčaři. O to víc si člověk musí vážit chvil, kdy ještě Luc Besson natáčel Brutální Nikitu bez zbytečných pozlátek. Ale zase je fakt, že jeho 5. element působil při ohlášení také dost divoce a dnes tahle velkolepá sci-fi patří k tomu nejlepšímu, co kdy ve Francii vzniklo (myšleno v Francii, co by moc chtěla být druhým Hollywoodem). A je pravdou, že ty vložené peníze jsou jedním z mála důvodů, proč se dá na nového hraného Asterixe s klidem koukat. Jen si člověk sem tam neodpustí myšlenku, jestli by nebylo lépe je investovat jinde.

žirafa2

8. února 2008 v 16:38 | Johnny Cage |  Obrázky

žirafa3

8. února 2008 v 16:37 | Johnny Cage |  Obrázky

Žirafa 1

8. února 2008 v 16:37 | Johnny Cage |  Obrázky

Vetřelci vs Predátor 2

8. února 2008 v 16:05 | Johnny Cage |  Filmclub

Vetřelci vs Predátor 2

Kdysi měl mít crossover Vetřelec vs. Predátor slogan "Náš svět, jejich válka". Nakonec se přešlo na "Ať vyhraje kdokoliv, my prohrajeme". Zřejmě tím byl myšlen výběr režiséra, neboť ani razantní změny v přístupu sequelu nedopomohly k výživnější podívané…
Vlastně jsem trpěl o dost víc. Jednička byla sice podobně scenáristicky tupá, ale byla o dost vtipnější, i když nechtěně. Zpomalený záběr na letící facehuggery, "přátelství" Predátora a domorodky, finále alá Godzilla, to vše působí jako živá voda, leč zcela jiným způsobem, než tvůrci zamýšleli. U dvojky jsem jen bez zájmu pozoroval plátno, přičemž každou další minutou jsem se modlil, aby se konečně něco stalo. A když si tohle člověk řekne u filmu, ve kterém každých pět minut umírá zhruba deset lidí, tak je jasné, že je něco špatně (a ne, není to přehnaná brutalita).
Je to prohra o to bolestnější, neboť v plnohodnotné inferno na domácí půdě se doufalo léta. Kdyby vám v bodech někdo vyprávěl AvP:R, řeknete si, že na to musíte jít (pokud je žánr vaše krevní skupina). Díky malé nehodě se Vetřelci dostanou do jednoho skromnějšího městečka a kde je "kořist", tam nemůže chybět "lovec", díky čemuž kamarád Predátor dorazí poměrně záhy. Než se tak stane, Vetřelec spokojeně zplodí tunu potomků a ti lezou na vše, co má dýchací ústrojí. A co je sympatické, pohlaví ani věk nehrají roli, všechno je jen maso na porážku - v tom paradoxně současně tkví i jeden z největších problémů filmu.
Lidé hrají v AvP:R podobně podřadnou úlohu jako ve stejnojmenných hrách. Jsou tu jen do počtu, aby měl Vetřelec na čem hodovat, jinak nejsou důležití. Nic o nich nevíme, nemáme se s nimi jak ztotožnit, nemají žádné trumfy v rukávech a ještě ke všemu jde o neuvěřitelně nesympatickou smečku herců (i když blond kočka má šmrnc, který zvedá ratingy). Lidské charaktery samozřejmě mohou být nepodstatnou složkou, ale to by museli páni režiséři umět využít své vesmírné zrůdy. Bratři Strauseovi byli možná nadějnou volbou, nicméně se ukázali nejslabším článkem celého řetězu. Chlapci se vyžívají ve videoklipové estetice, nemají však cit pro kompozici scény. Nejenže všechno vypadá natočené bez zájmu, Strauseovi si své miláčky viditelně nehýčkají. Žádné cool záběry, žádné heroické pózy a pořádně vyhrocené bitky - vše je natočeno bez energie, až téměř otrocky. Sem tam sice snaživě odkazují na předchozí filmy, ale většinou naprosto zbytečně a bez kýženého výsledku. Když k tomu připočteme zmatený střih, díky kterému si člověk pořádně neužije jedinou scénu (pravda, i to neustálé šero a prudký déšť mají svůj podíl), rýsuje se nám jeden z největších průšvihů tohoto roku.
To jediné, co je nakonec docela fajn, je vysoký rating. Strauseovi se nebojí vrhnout na děti, rodičky, čerstvě zamilovaný pár, nic jim není svaté. Navíc se nijak nemazlí s odpravováním postav, díky čemuž má film tu příjemnou pachuť, že si nikdo nemůže být jistý svým osudem. Tohle schéma by samozřejmě bylo mnohem lepší, kdyby bylo proč se o postavy bát, ale i ta jistá míra nepředvídatelnosti je milým zpestřením v jinak mrtvolném filmu.
On je nejspíš problém již v samotném základu - inferno v otevřeném prostoru. Tvůrci se musí uchylovat k útěku do interiérů (plavečák/nemocnice/obchod se zbraněmi), ani v jednom prostředí nám nedají dost času se pořádně rozkoukat a už se křičí a běží zase jinam, přičemž se ani nic dějově podstatného, krom řídnutí v řadách, nikdy nestane.
AvP:R je dokonalým příkladem toho, jak vypadá špatný přechod klipařů k celovečernímu filmu. Opravdu se ještě dneska najde někdo, kdo vyčítá Davidu Fincherovi třetí díl Vetřelčí série? Není geniální, ale je atmosférický a je to především film se vším všudy. AvP:R je dlouhým intrem k videohře, ničím víc. Pokud vás baví pozorovat devadesát minut to, jak lidé pořád někam běhají a sem tam na ně něco skočí, směle do toho, já si dám raději původní quadrilogii. Je v ní sice méně krve, ale nechybí jí styl a mozek.

nebula-oko-800

8. února 2008 v 15:57 | Johnny Cage |  Obrázky

planetes-800

8. února 2008 v 15:56 | Johnny Cage |  Obrázky

earth-800

8. února 2008 v 15:56 | Johnny Cage |  Obrázky