Březen 2009

Floorball video

28. března 2009 v 23:01 | Zero |  FlorbalERA

21. března 2009 v 23:03 | Zero |  Ostatní
Era je francouzský hudební projekt vytvořený Ericem Levim, jehož písně založené na kostelních chórech mají texty psané v jazyce blízkém latině. Nejbližším žánrem tohoto projektu je New Age, hudba je mixem klasické hudby, opery, gregoriánských chvalozpěvů a rocku. Eric pro tento projekt vymyslel vlastní jazyk, kterým jsou všechny songy napsány a nazpívány.

Hudba má moc dostat posluchače do jiné dimenze. Při poslechu se uvloní energie, která se v Era nachází. Písně s imaginárním jazykem Erica Leviho a fascinujícími a nadčasovými melodiemi se dotkly srdcí a duší milionů lidí na celém světě.
Prvních tří alb, ,,ERA", ,,ERA 2" a ,,MŠE" se prodalo více než 8 milionů kopií po celém světě, zlatá a platinová alba nejméně v
18 zemích
Era fanoušci rádi uslyší, že ve svém čtvrtém albu, nezvaném Znovuzrození, Eric Levi překračuje zavedené a epické ambice, kterými se vyznačuje předchozí album, a dnes nás vede do vesmíru, kde je původ světa, jazyků a kultur.
V ,,Modlitby" a ,,Obřady", směsi zvuků a harmonií z Východu i Západu chce vyjádřit závažný a jedinečný styl hudby.
Eric Levi, atypický hudebník a zakladatel ERA opět dokazuje, že hudební hranice neexistují, pokud jde o tvorbu:
,,Zpravidla se snažím, aby se zabránilo kopírování hudebních stylů epoch a kultur. Já jsem vždy pro silné emoce, které jsou připojeny k jakýmsi epickým filmům. Ve skutečnosti píšu hudbu pro filmy, které dosud nebyly udělány!" uvádí Eric Levi

ČLENOVÉ
Lena Jinnegren
Eric Lévi
Lee Sklar
Murielle Lefebvre
Eric Geisen
Guy Protheroe
Chester Thompson
Florencie Dedam

DISKOGRAFIE
ERA - AMENO
ERA - MISERE MANIameno pro

21. března 2009 v 14:24 | Zero |  Na pobavení
mrtě kravina, ale dost jsem se zasmál!!!


Stmívání

14. března 2009 v 14:13 | Zero |  FilmclubAkční / Romantický / Fantasy / Thriller
USA, 2008, 122 min
Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk...
San José Sharks

1. března 2009 v 11:49 | Zero |  Týmy
San Jose Sharks je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve městě San Jose ve státě Kalifornie. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Pacifické divize.

Vstup do NHL: 9. května 1990
Hala: Compaq Arena o kapacitě 17742 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (0x) -
Poražený finalista Stanleyho poháru: (0x) -
Adresa: Compaq Center at San Jose, 525 West Santa Clara Street, San Jose, CA 95113
Farmářská mužstva: Worcester Sharks (AHL), Richmond (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: nikdo

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


ZDROJE

1. března 2009 v 11:46 | Zero |  Týmy
Při vytváření článků o týmech hokejové soutěže NHL jsem využil tyto zdroje:

Phoenix Coyotes

1. března 2009 v 11:36 | Zero |  Týmy

Phoenix Coyotes je americký hokejový klub, který hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Pacifické divize.

Přijetí do NHL: 22. června 1979 jako Winnipeg Jets, 1. července 1996 byla práva převedena do Phoenixu
První sezóna: 1979 - 1980
Stadión: Glendale Arena o kapacitě 17200 diváků
Vítězství ve Stanley Cupu: žádné
Poražený finalista Stanleyho poháru: (0x) -
Adresa: Phoenix Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Farmářská mužstva: San Antonio Rampage (AHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: nikdo

Předchůdcem týmu Phoenix Coyotes bylo družstvo Winnipeg Jets. Ani jeden z obou týmů nikdy nepatřil k elitě NHL. Jets (česky tryskáči) se asi nejvíc proslavili tím, že v roce 1972 přemluvili Bobbyho Hulla, aby nehrál NHL, ale aby nastupoval za Winnipeg v soutěži WHA. V této soutěži s Hullem třikrát vyhráli titul. Na konci 70. let ovšem ligu zmohly finanční trable. Její "nejzdravější" členové, kterými byly Winnipeg, Quebec, Edmonton a Hartford, se směli připojit k NHL. Kluby se mohly připojit pouze pod podmínkou ponechání maximálně dvou hráčů a dvou brankářů. Ostatní hráče si mezi sebou rozebraly ostatní týmy.

Ani po přestěhování se tým nedostal mezi elitu NHL. Hned ve své první sezóně (sezóna 1996 - 1997) se klub probojoval do play-off, kde skončil hned v prvním kole. Toto se opakovalo i v následujících třech sezónách. Prvně to bylo s Detroitem, poté se St. Louis a nakonec s Coloradem, ačkoli tu uznávaní hráči jako Keith Tkachuk, Alexej Žamnov, Claude Lemieux, Teppo Numminen, Nikolaj Chabibulin, Sean Burke, Jeremy Roenick či Tony Amonte.
Na přelomu tisíciletí klub koupila skupina finančníků, ve jejímž čele stojí Wayne Gretzky. Ten vyměnil většinu slavnějších a starších hráčů za levnější mladíky. V sezóně 2003 - 2004 se klub se z American West Areny přestěhoval do Glendale Areny, změnil logo a design dresů. 9. ledna 2004 zaznamenal brankář týmu Brian Boucher individuální úspěch, když překonal rekord v neprůstřelnosti z roku 1949. Celkově však byla sezóna pro klub neúspěšnou. 24. února 2004 byl odvolán nejdéle zaměstnaný trenér v dějinách klubu Bob Francis.

Nejlepší hráči v historii týmu

 • Nikolaj Chabibulin
 • Sean Burke
 • Randy Carlyle
 • Teppo Numminen
 • Jyrki Lumme
 • Teemu Selänne
 • Dale Hawerchuk
 • Thomas Steen
 • Keith Tkachuk
 • Alexej Žamnov
 • Jeremy Roenick
 • Bobby Hull
 • Claude Lemieux
 • Tony Amonte
 • Shane Doan
 • Ladislav Nagy
 • Mike Gartner

Los Angeles Kings

1. března 2009 v 11:31 | Zero |  Týmy
Los Angeles Kings je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve městě Los Angeles ve státě Kalifornie. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Pacifické divize.

Vstup do NHL: 5. června 1967
Hala: Staples Center o kapacitě 19000 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (0x) -
Poražený finalista Stanleyho poháru: (1x) - 1993
Adresa: Staples Center, 1111 S. Figueroa Street, Los Angeles, CA 90015
Farmářská mužstva: Manchester (AHL), Reading (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: - nikdo

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


Anaheim Ducks

1. března 2009 v 11:27 | Zero |  Týmy
Anaheim Ducks (do 22. června 2006 Anaheim Mighty Ducks) je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve městě Anaheim ve státě Kalifornie. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Pacifické divize.

Vstup do NHL: 15. června 1993
Hala: Arrowhead Pond of Anaheim o kapacitě 17174 diváků
Největší úspěchy: vítěz Stanley Cupu 2007, finalista Stanley Cupu 2003
Adresa: The Mighty Ducks of Anaheim - Disney Sports Enterprises Inc., 2695 East Katella Ave., P.O. Box 61077, Anaheim, CA 92803
Farmářská mužstva: Portland Pirates (AHL), Augusta Lynx (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: nikdo

Po úspěších ve filmové branži se společnost Disney Company rozhodla založit i svůj vlastní hokejový klub v NHL. Stálo ji to 60 mil. dolarů a na podzim 1993 se Mighty Ducks of Anaheim mohli zůčastnit nastávajícího ročníku. Největšími rivaly jim od začátku byli blízcí sousedi z Los Angeles. Přestože se klubu hned první rok podařilo pod vedením kouče Rona Wilsona stanovit rekord v počtu vítězství nováčkovského klubu (33), na play-off to nestačilo. Tým od začátku stál na výkonech Paula Kariyi. Průlom v historii Kačerů přišel v závěru sezony 1995-96, kdy se podařilo z Winnipegu získat finského bleska Teemu Selänneho výměnou za Olega Tverdovského, který se navíc do Anaheimu za tři roky zase vrátil. Selänne s Kariyou vytvořilli superrychlé duo a hned v další sezoně dotáhli tým až do druhého kola play-off, kde je vyřadil pozdější šampion z Detroitu. Z týmu odešel úspěšný trenér Ron Wilson a svůj nový tým Washington Capitals dotáhl do finále Stanley Cupu.
V následujících letech klub vykazoval nepřesvědčivé výsledky. Obránci Tverdovskij a Olausson spolu s prvním centrem Stevem Rucchinem byli nesmírně protěžováni, právě tak jako produktivní Kariya a Selänne. V sezonách 1995-96 a 1998-99 se oba dostali přes 100 bodů, zatímco zbytek týmu se většinou potácel 30 až 40 bodů za nimi. Bylo stále více jasné, že bude nutné k oběma hvězdným křídelníkům sehnat centra, který by s nimi udržel krok. V sezoně 1998-99 Selänne vyhrál Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra ligy, ale potom na něj přišel útlum. Ducks si jej už nemohli dovolit a v roce 2001 jej trejdovali do San Jose za Jeffa Friesena. Klub pak klesal tabulkou, až spočinul na samém dně západní konference. Návrat k vrcholu přišel naprosto nečekaně v sezoně 2002-2003. Nejenže se tehdy Mighty Ducks po 4 letech znovu podívali do vyřazovacích bojů, ale díky famózním výkonům brankáře Jean-Sebastiena Giguera v play-off pokořili všechny týmy západní konference a skončili teprve ve finále, poraženi New Jarsey Devils. Po sezóně se však klub musel rozloučit s kapitánem Kariyou, kterého měl nahradit Sergej Fjodorov. Avšak tentokrát se tým složený kolem J.S. Giguera, Sandise Ozolinše, Sergeje Fjodorova a Petra Sýkory podobnému úspěchu ani nepřiblížil.
Po ligové výluce nastala v týmu generační proměna. Noví vlastníci, nový trenér, nový generální manažer a od sezony 2006-07 i nové dresy a úprava jména na Anaheim Ducks - to vše udělalo z Kačerů nový, moderní tým. Manažer Brian Burke v roce 2005 vyjednal návrat Selänneho a přivedl do týmu čerstvého vítěze Norris Trophy pro nejlepšího obránce Scotta Niedermayera, který se zároveň stal novým kapitánem týmu. Okamžitě se dostavily nové úspěchy v play-off. Před sezonou získali Ducks pověst týmu s dvěma nejlepšími obránci ligy, když se jim podařilo k Niedermayerovi získat Chrise Prongera. Vedeni trenérem Randym Carlylem v tomto roce v play-off porazili Minnesotu, Vancouver, Detroit a ve finále i Ottawu. K zisku prvního Stanley Cupu v historii klubu nejvíce přispěli J.S. Giguere, Scott Niedermayer, Chris Pronger, Francois Beauchemin, Chris Kunitz, Teemu Selänne a Andy McDonald.

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


St. Louis Blues

1. března 2009 v 11:23 | Zero |  Týmy
St. Louis Blues je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve městě St. Louis ve státě Missouri. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Centrální divize.
Mužstvo St. Louis Blues vstoupilo do NHL při rozšíření v roce 1967, spolu s týmy Minnesota North Stars, Los Angeles Kings, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins a California Seals. Při rozšiřování bylo St. Louis vybráno jako poslední, na úkoru Baltimoru. V prvních třech letech své existence hrálo mužstvo třikrát finále Stanleyova poháru, pokaždé však bylo neúspěšné. V letech 1968 a 1969 podlehlo Montrealu Canadiens, v roce 1970 bylo poraženo týmem Boston Bruins.
V sedmdesátých letech se klub dostal do finančních potíží, přičemž počet jeho zaměstnanců poklesl na tři. V roce 1977 byl tým prodán společnosti Ralston Purina, vyrábějící a prodávající krmivo pro zvířata. Touto transakcí započala nová úspěšná éra. V letech 19802004 se St. Louis Blues pokaždé účastnili play-off Stanleyova poháru.
Od roku 1994 hrají Saint Louis Blues v nové hale nazvané Kiel Center (dnes Scottrade Center).

Vstup do NHL: 5. června 1967
Hala: Savvis Center o kapacitě 19260 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (0x) -
Poražený finalista Stanleyho poháru: (3x) - 1968, 1969, 1970
Adresa: Kiel Center, 1401 Clark Ave., St. Louis, MO 63013
Farmářská mužstva: Peoria Rivermen (AHL), Peoria (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: nikdo

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


Nashville Predators

1. března 2009 v 11:19 | Zero |  Týmy
Nashville Predators je hokejový klub NHL sídlící v Nashville, v americkém státě Tennessee. Nashville Predators hrají v Centrální divizi Západní konference. Je to jeden z najmladších týmů NHL. Byl založený v roce 1998 a na velké úspěchy zatím jen čeká.

Vstup do NHL: 25. června 1997
Hala: Gaylord Entertainment Arena o kapacitě 17113 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (0x) -
Poražený finalista Stanleyho poháru: (0x) -
Adresa: Nashville Predators, 501 Broadway, nashville, TN 37203
Farmářská mužstva: Milwaukee (AHL), Toledo (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: - nikdo

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


Detroit Red Wings

1. března 2009 v 11:15 | Zero |  Týmy

Detroit Red Wings je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve městě Detroit ve státě Michigan. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Centrální divize. Je to jeden z nejúspěšnějších klubů v NHL.

Vstup do NHL: 25. září 1926 pod názvem Detroit Cougars (1930-1933 jako Detroit Falcons)
Hala: Joe Louis Arena o kapacitě: 19983 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (10x) - 1936, 1937, 1943, 1950, 1952, 1954, 1955, 1997, 1998, 2002
Poražený finalista Stanleyho poháru: (12x) - 1934, 1941, 1942, 1945, 1948, 1949, 1956, 1961, 1963, 1964, 1966, 1995
Adresa: Joe Luis Arena, 600 Civic Center, Detroit, MI 48226
Farmářská mužstva: Grand Rapids (AHL), Toledo (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup:
Joe Louis Arena
Monumentální arena,která zažila už mnoho ve své dlouholeté historii,nese jméno po slavném boxerovi Joe Louisovi.U stropu visí dresy s čísly Goriho Howeho a Terryho Sawchuka.Nejvězší zajímavostí,která se váže k této areně je ta která se udála v 50.letech minulého století,kdy dva bartři hodili při prvnim zapase play off na led chobotničku a Red Wings v tom roce vyhráli Stanley Cup a od té doby se to dělá v Detroitu jako tradice každé PO.Jednou dokonce na ledě přistála 24 kg chobotnice,což se nelíbilo Greenpeace a ti podali na NHL žalobu,ale skončili neúspěšně,protože se to dělá dodnes.

Zlatá éra Detroit Red Wings se datuje do první poloviny padesátých let, kdy v rozmezí šesti let získali hráči rudých křídel čtyři Stanley cupy. Vůdčí postava týmu byl tehdy Gordie Howe, přezdívaný 'Mr.Hockey' (Pan Hokej), který ve své době ovládl svými výkony celou NHL. Poté následovala dlouhá léta úpadku, až byl v roce 1983 draftován Steve Yzerman, který se rázem stal vůdčí osobností týmu a také nejmladším kapitánem NHL. Ve druhé polovině 80. let a na přelomu 90. let, Yzerman sbíral spousty bodů, ale pravý obrat k lepšímu dokonal až veleúspěšný trenér Scotty Bowman, který k týmu přišel v roce 1993 a ihned začal klást větší důraz na defenzivu, což sice přibrzdilo Yzermana v jeho útočných manévrech, zato jej ale předělalo na komplexního hráče a vůdčí osobnost týmu. S vhodným doplněním kádru (postupně přišli Sergej Fjodorov, Nicklas Lidstrom, nebo Brendan Shanahan), se Red Wings vypracovali mezi nejlepší týmy NHL a po účasti ve finále Stanley Cupu v roce 1995 dovedl tým k absolutnímu vrcholu v letech 1997, 1998 a 2002.

Nejlepší hráči historie Red Wings

Gordie Howe - 1850 bodů, 26 sezon v NHL, přezdívka Pan Hokej, někdy označován za nejlepšího hokejistu všech dob.
Steve Yzerman - dlouholetý kapitán a ikona týmu od poloviny 80. let až do roku 2006.
Dominik Hašek - několikanásobný vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL, v roce 2002 vyhrál s Red Wings Stanley Cup.
Nicklas Lidstrom - několikanásobný vítěz Norris Trophy pro nejlepšího obránce NHL, nynější kapitán.
Vladimir Konstatntinov - Rus, obránce.
Igor Larionov - Rus, útočník.
Sergej Fjodorov - Rus, útočník.
Brendan Shanahan - nyní hraje za NY Rangers.
Darren McCarty - dříve jeden z nejoblíbenějších hráčů Red Wings, vstřelil vítězný gól ve finále Stanley Cupu v r.1997 proti Philadeplphii Flyers a vrátil tak Stanley Cup do Detoitu po dlouhých 42 letech.
Henrik Zetterberg - vítěz OH 2006, útočník,hraje na levém křídle a v lajně s Datsyukem
Pavel Datsyuk - hraje se Zettebergem

Soupiska na začátku sezóny (2007 - 2008)

Brankáři:
Obránci:
 • Chris Chelios
 • Niklas Kronwall
 • Brett Lebda
 • Nicklas Lidström
 • Andreas Lilja
 • Derek Meech
 • Kyle Quincey
 • Brian Rafalski
Centři:
 • Pavel Dacjuk
 • Kris Draper
 • Valtteri Filppula
Pravá křídla:
Levá křídla:

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


Columbus Blue Jackets

1. března 2009 v 11:04 | Zero |  Týmy
Columbus Blue Jackets je hokejovým týmem, který hraje slavnou severoamerickou NHL.

Vstup do NHL: 25. červen 1997
Hala: Nationwide Arena, kapacita 18 136 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup 0x -
Poražený finalista Stanleyho poháru: (0x) -
Adresa: Nationwide Arena, 200 W. Nationwide Blvd., Columbus, Ohio 43215
Farmářská mužstva: Syracuse (AHL), Dayton (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: - nikdo

Columbus Blue Jackets je společně s Minnesotou Wild nejmladším družstvem NHL. Hraje teprve od roku 2000, je zařazen do západní konference v jejímž rámci má své místo ve velmi těžké centrální divizi, jeho společníci jsou světoznámí Detroit Red Wings a St.Louis Blues, též slavní Chicago Blackhawks a draví Nashville Predators. První sezóna (ročník 2000/2001) se Columbuse zatím překvapivě vydařil ze všech dosud odehraných sezón nejlépe. Prezidentem a generálním manažerem týmu byl zvolen Doug Maclean, trenérem se stal uznávaný elegantní trenér Dave King. Hlavními tahouny družstva se stali brankář Ron Tugnutt, kterému záda kryl Marc Denis. Dařilo se i Geoffu Sandersonovi, překvapením byly i výkony Nora Espena Knutsena, Čecha Davida Výborného a Tylera Wrighta.
V následujícich sezónách se ale dostavil pokles, každou sezónou se družstvo zhoršovalo v počtu získaných bodů, nikdy ale neskončilo poslední v západním konferenci NHL. Poklesla forma většiny opor, opadlo kouzlo Tugnutta. Navíc klub v březnu 2002 postihla tragédie, když útočník Espen Knutsen tečoval puk do hlediště, kde trefil do hlavy 13 letou dívku, ta na následky zranění podlehla. od té doby Knutsenova forma značně kolísala a hrál čím dál tím hůř. Špatné výkony týmu si odskákal kouč Dave King, který dostal vyhazov v sezóně 2002-2003, kdy ho na jeho místě vystřídal generální manažer Doug Maclean. Ten se ale později odebral zpátky do křesla generálního manažera a na post trenéra povýšil dosavadní asistent Gerard Gallant.
Tým Columbus i přes svoje značně mizerné výsledky drží jeden úspěch. Postarala se o něj jednička draftu 2002 Rick Nash. Rick Nash byl navzdory špatné střelby celého týmu nejlepším střelcem ligy v sezóně 2003-2004 společně s Iljou Kovalčukem z Atlanty a Jaromem Iginlou z Calgary Flames.
V letošní sezóně má Columbus neočekávanou oporu. Je jí Bryan Berard, který skoro přišel v roce 2000 během zápasu o oko. tehdy to bylo utkání Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators a Berard byl zasažen hokejkou ottawského Mariána Hossy do oka. Dokázal se ale vrátit a teď je jedním z nejlepších obránců Columbusu.

Nejlepší hráči v historii týmu

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU


Chicago Blackhawks

1. března 2009 v 10:58 | Zero |  Týmy

Chicago Blackhawks je profesionální americký hokejový klub, sídlící ve třetím největším městě USA Chicago ve státě Illinois. Hraje severoamerickou NHL. Je zařazen do Západní konference a v jejím rámci do Centrální divize. Je to jedno ze šesti zakládajících družstev NHL.

Vstup do NHL: 25. září 1926
Hala: United Center o kapacitě 20500 diváků
Největší úspěchy: Vítěz Stanley Cup (3x) - 1934, 1938, 1961
Poražený finalista Stanleyho poháru: (7x) - 1931, 1944, 1962, 1965, 1971, 1973, 1992
Adresa: United Center, 1901 W. Madison Street, Chicago, IL 60612
Farmářská mužstva: Rockford Icehogs (AHL), Jackson (ECHL)
Hráči ČSSR nebo ČR kteří získali Stanley Cup: nikdo

Mezi nejvýznamějí hráče patřili:

OFICIÁLNÍ STRÁNKA TÝMU